UWAGA!

Od 25 maja 2018 r. organem właściwym w zakresie ochrony danych osobowych jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Nowa strona internetowa urzędu jest dostępna pod adresem: www.uodo.gov.pl.

Materiały zamieszczone na stronie Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) dostępnej pod adresem www.giodo.gov.pl mają charakter archiwalny.

POZOSTAŃ NA STRONIE ARCHIWALNEJ (GIODO)
Reforma przepisów
Flaga Unii z gwiazdami i paragrafem w środku

Uwaga na podmioty powołujące się na współpracę z GIODO

Metadane
Podmiot udostępniający: Zespół Rzecznika Prasowego Biura GIODO
Wytworzył informację: Małgorzata Kałużyńska - Jasak 2015-12-09
Wprowadził‚ informację: Edyta Madziar 2015-12-09 09:12:25
Ostatnio modyfikował: Edyta Madziar 2015-12-09 09:57:56

GIODO przestrzega przed firmami, które w celu podniesienia wiarygodności i atrakcyjności oferty, powołują się na współpracę z GIODO, choć nie jest to prawdą.

Jak wynika z docierających do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) telefonicznych i pisemnych sygnałów, zwłaszcza od małych przedsiębiorców, część firm oferujących określone produkty czy usługi z zakresu ochrony danych osobowych, powołuje się na współpracę z GIODO lub wręcz korespondencję z ofertą opatruje logotypem GIODO.

W związku z tym Generalny Inspektor wyjaśnia, iż przesyłanie ofert handlowych nie jest inspirowane przez Biuro GIODO, ani też w żaden sposób nie jest związane z jego działalnością. Tym samym wprowadza się przedsiębiorców w błąd, wywołując u nich przekonanie, że oferowane produkty są zgodne ze standardami GIODO i zostały przez Generalnego Inspektora zaakceptowane. Takie postępowanie jest nieuprawnione i może być uznane za nieuczciwą praktykę rynkową.

Warto więc wskazać, że lista podmiotów, z którymi współpracuje GIODO znajduje się na stronie internetowej Urzędu. Jest to jedyne, wiarygodne źródło informacji o tego typu działalności Biura. GIODO radzi, by przed skorzystaniem z oferty kupna produktów czy usług firmy powołującej się na współpracę z GIODO sprawdzić, czy podana informacja jest prawdziwa.

Ostatnie aktualności